Pewny dach nad głową

Zadaj pytanie

Jeśli masz pytania odnośnie budowy domów przez naszą firmę, stosowanych technologii etc., zadaj pytanie:

Adres e-mail:

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych realizacjach, ofertach specjalnych itp. dodaj adres e-mail.

Ściany zewnętrzne

W naszym poradniku skupimy się na ścianach konstrukcyjnych wykonanych w technologii dwuwarstwowej.

Technologia ta jest obecnie najpopularniejszą metoda wznoszenia ścian zewnętrznych. Ściana składa się z dwu warstw:
 • nośnej o grubości 15-30 cm, która może być wymurowana z dowolnego dostepnego materiału(pustaki, bloczki, cegły)
 • izolacji termicznej (ocieplenia) od strony zewnętrznej

Ceramika poryzowana

Najlepszy sposób na ciepły Dom

Spośród dostępnych na rynku wielu rodzajów materiałów budowlanych, niezmiennie dużą popularnością cieszy się ceramika. Najnowocześniejszym rozwiązaniem technologicznym w tym zakresie jest ceramika poryzowana - materiał o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, trwały, a przy tym niedrogi w budowie.

Najwcześniej zalety cegieł odkryli i wykorzystywali mieszkańcy starożytnej Mezopotamii i Egiptu. Pierwsze cegły, które pojawiły się na przełomie V i IV tysiąclecia p.n.e. nie były nawet wypalane, a jedynie suszone. Znacznie większą trwałość - właśnie dzięki procesowi wypału - ceramika budowlana zyskała w połowie III tysiąclecia p.n.e. Przez kolejne stulecia podejmowano działania, mające na celu poprawienie właściwości termoizolacyjnych cegieł. Zupełną rewolucją w tym zakresie okazała się ceramika poryzowana - tzw. "ceramika lekka", która znajduje się w ofercie firmy Wienerberger i która charakteryzuje się przede wszystkim doskonałymi parametrami cieplnymi. Cegła ta produkowana jest z gliny z domieszką trocin, które ulegają całkowitemu wypaleniu dlatego uznawana jest za ekologiczny i przyjazny człowiekowi produkt. Dodatkowo sieć zamkniętych mikroporów oraz specjalnie zaprojektowany układ drążeń pustaków znacznie poprawiają właściwości termoizolacyjne tego nowoczesnego wyrobu ceramicznego.

Domy z ceramiki poryzowanej to domy ciepłe, zdrowe, trwałe na pokolenia, tanie w budowie i eksploatacji, tworzące przyjazny dla mieszkańców mikroklimat. Ceramika poryzowana łączy w sobie wszystkie zalety tradycyjnej, znanej i stosowanej od tysiącleci ceramiki z nowoczesnym projektowaniem, uwzględniającym potrzeby i gusty współczesnego, wymagającego inwestora.

Teraz jeszcze cieplej!

Innowacyjność procesu produkcji  oraz charakter i specyfika samego materiału przekładają się na szereg zalet, którymi charakteryzuje się ceramika poryzowana . Jej podstawowe zalety funkcjonalne to przede wszystkim wysoka termoizolacyjność oraz bezwładność cieplna. Dzięki temu w pomieszczeniach możemy bez trudu utrzymać optymalną temperaturą przez cały rok, a więc orzeźwiający chłód w lecie i przyjemne, ciepło zimą. Dodatkową zaletą ceramiki poryzowanej jest zdolność dyfuzji pary wodnej, zwana potocznie oddychaniem ścian, pozwalająca na utrzymanie w pomieszczeniach korzystnego dla mieszkańców, zdrowego mikroklimatu i właściwej, stałej wilgotności powietrza. Kolejną - bardzo istotną dla inwestorów - cechą tego materiału jest dobra izolacyjność akustyczna, która gwarantuje efektywną barierę dla - często uciążliwych - zewnętrznych źródeł dźwięku. Dodatkowo zapewnia także właściwe odizolowanie od siebie pomieszczeń wewnątrz budynku, co sprzyja budowaniu harmonii rodzinnej i zachowaniu niezbędnej intymności.

Polskie przepisy budowlane różnicują minimalną izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych w budynkach jednorodzinnych w zależności od rodzaju konstrukcji ścian zewnętrznych. Dla ścian o budowie warstwowej współczynnik przenikania ciepła nie może przekraczać wartości UK=0,30 W/(m2K), a w pozostałych przypadkach wartość ta nie powinna być wyższa niż UK=0,50 W/(m2K). Jeszcze niedawno można było wątpić, iż tak ostrym kryteriom minimalnej izolacyjności termicznej, będzie odpowiadała ściana jednowarstwowa. Oszczędzanie już na etapie budowy

Bardzo ważną zaletą pustaków poryzowanych jest prosta technika budowy domu przy ich użyciu. Dotyczy to zarówno wznoszenia samych ścian, jak i ich tynkowania. Warto pamiętać, że w technologii pustaków poryzowanych 1 m2 ściany bez docieplania powstaje 2 razy szybciej, niż w technologii tradycyjnej. Jest to możliwe dzięki dużym rozmiarom pustaków oraz dzięki systemowi łączenia typu "pióro i wpust", który powoduje, że znika konieczność stosowania spoiny pionowej podczas murowania cegieł.

Gwarantowana jakość i trwałość

Warto także podkreślić, że pomimo znacznie zmniejszonej masy ceramika poryzowana zachowuje bardzo dużą wytrzymałość - porównywalną, a w niektórych przypadkach nawet wyższą od ceramiki tradycyjnej. Pozwala to na wznoszenie z pustakó poryzowanych wysokich - do siedmiu pięter - budynków mieszkalnych i użytkowych. Pustaki poryzowane są niepalnym materiałem budowlanym, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom i użytkownikom. Warto też podkreślić, że mury wykonane z pustaków poryzwanych  wysychają w niezwykle krótkim czasie po wybudowaniu, szybko uzyskując niską wilgotność nominalną. Dzięki temu w niedługim czasie osiągnięte zostają założenia izolacyjności termicznej muru. Dlatego możemy mówić o bardzo szybkim, i przez to oszczędnym, procesie budowy domu.

Poryzowane pustaki ścienne doskonale łączą zalety ceramiki tradycyjnej, takie jak wielopokoleniowa trwałość czy zdolność oddychania i akumulacji ciepła, z wymogami nowoczesnego, szybkiego i ekonomicznego budowania. Tanie i ekonomiczne w eksploatacji pustaki Porotherm cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku. Z pełnym przekonaniem można je polecić jako doskonałe rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, ceniących niezastąpione walory naturalne ceramiki oraz poszukujących produktów o gwarantowanej certyfikatami, najwyższej jakości i w rozsądnej cenie. Dodatkowo niezwykle szeroka oferta asortymentowa umożliwi wzniesienie praktycznie każdego rodzaju ścian - jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia inwestora.

Porotherm

Mury wykonane z ceramiki poryzowanej
Ceramika poryzowana
Ceramika poryzowana
Ceramika poryzowana
Ceramika poryzowana
Ceramika poryzowana

Beton komórkowy

Jest to rodzaj lekkiego betonu otrzymywanego poprzez napowietrznie mieszanki cementowej. Dzięki tenu tworzą się w nim jednolite pory, zwane komórkami. Dzięki napowietrzeniu beton komórkowy jest materiałem o dobrej izolacyjności cieplnej, łatwo się przycina i nie jest ciężki. Z uwagi na niską gęstość nie jest najlepszym izolatorem aukustycznym i nie jest tak odporny na ściskanie jak ceramika czy materiały wapienno-piaskowe.

Beton komórkowy

Danbud
Prefabet
Danbud
Prefabet

ukryj banery
 • Poradnik inwestora
 • Zapytaj doradcę
 • Oferta specjalna
 • Poznaj cenę swojego
  domu
 • Wynajem maszyn
  budowlanych

Projektowanie stron: IntraCOM.pl